Władze Związku Zawodowego Pracowników Farmacji

Piotr Merks

dr n. farm. Piotr Merks

Przewodniczący ZZPF

Ponad 16-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Ekspert w zakresie wdrażania Dyrektywy Fałszywkowej (FMD), projektów innowacyjnych oraz projektowania nowych usług farmaceutycznych, wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum, w Bydgoszczy, w zakresie opieki farmaceutycznej laureat wielu nagród oraz wyróżnień w Polsce i za granicą.

Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki. Przez ponad 10 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.

Należy do wielu branżowych organizacji, takich jak brytyjska Royal Pharmaceutical Society (RPS), Międzynarodowa Federacja Farmaceutyczna (FIP), Europejskie Związki Zawodowe Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPHEU), Angielskich Związków Zawodowych (PDA). Członek Rady Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej (Sekcja Współpracy Zagranicznej).

Aktywnie działa na rzecz poprawy zdrowia publicznego, bezpieczeństwa stosowania leków i eliminacji leków fałszowanych z obrotu detalicznego. Wynalazca i koordynator narzędzia opieki farmaceutycznej Lekolepki. Autor projektów, publikacji, uczestnik międzynarodowych konferencji.


Piotr Merks

mgr farm. Marek Szynkiewicz

Wiceprzewodniczący ZZPF

Farmaceuta z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą, przez ponad 9 lat pełnił funkcję kierownika (pharmacy manager) w aptekach sieci Boots i Day Lewis Pharmacy w Wielkiej Brytanii. Uczestnik i organizator wielu szkoleń z zakresu opieki farmaceutycznej w aptece ogólnodostępnej, przeglądów lekowych (MUR), oraz opieki dostarczanej przez aptekę dla pacjentów domów opieki (użycie blister pack dla pacjentów z demencją). Oprócz tego brał udział w szkoleniach typu Patient Group Direction (PGD) z zakresu wydawania przez farmaceutę leków na określone przypadłości przepisywanych tylko na receptę.

W kraju przez pewien czas pełnił funkcję kierownika apteki w jednej z największych sieci aptecznych, obecnie kieruje apteką prywatną w której pracuje nad zagadnieniem opieki farmaceutycznej w realiach apteki ogólnodostępnej. Należy do branżowych organizacji, takich jak Pomorsko-Kujawska Okręgowa Izba Aptekarska, oraz brytyjska General Pharmacy Council (GPhC).


Klaudiusz Gajewski

mgr farm. Klaudiusz Gajewski

Skarbnik ZZPF

Obecnie pełni funkcję Key Account Managera w Movianto, Owens & Minor Group. Jest także konsultantem odpowiedzialnym za rozwój biznesu w sektorze ochrony zdrowia. Od września 2005 roku świadczy usługi doradcze, marketingowe, szkoleniowe. Przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w StorkPharm Sp. z.o.o. oraz kierownika hurtowni farmaceutycznej. Zarządzał działem związanym z importem i eksportem produktów farmaceutycznych w EU oraz non-EU. Kierował grupami sprzedaży i zaopatrzenia do szpitali. Wcześniej pełnił funkcję doradcy medycznego w Menarini Group, koordynował zespoły sprzedażowe w różnych korporacjach farmaceutycznych.

Ma szerokie doświadczenie w pracy zarówno z dużymi koncernami jak również z mniejszymi lokalnymi firmami. Historycznie zbudowana pozycja daje prawo mówić o znajomości elementów rynkowych które w sektorze farmaceutycznym obowiązują i są zarówno chlubą jak i ciemną stroną tego biznesu. Szeroka wiedza z zakresu farmacji, sprzedaży, znajomości rynku jak i prawa farmaceutycznego jest jego ewidentnym atutem.

Należy do aktywnie działających Członków Delegatów w Okręgowej Izbie Aptekarskiej w Warszawie, Naczelnej Izbie Aptekarskiej – komisja hurtowni farmaceutycznych. Jest Sędzią Sądu Zawodowego.

Związek Zawodowy Farmaceutów Polskich logo

Polish Trade Union of Pharmacy Workers

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

ul. gen. Meriana C. Coopera 6B/10
01-315 Warszawa
Telefon:
+(48) 602101979
E-mail:
zzpf@zzpf.org.pl
NIP:
5223098180
KRS:
0000690692
IBAN:
PL 85 1090 1014 0000 0001 3596 3594
Kod SWIFT banku:
WBKPPLPP

Dołącz do ZZPF

Dołącz do nas, byśmy wspólnie zabrali głos w sprawach ważnych dla naszej grupy zawodowej.

Jestem farmaceutą Jestem studentem Jestem technikiem farm.

Copyright © 2019 Związek Zawodowy Pracowników Farmacji. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed By WebSS Studio