Władze Związku Zawodowego Pracowników Farmacji

Piotr Merks

dr n. farm. Piotr Merks

Przewodniczący ZZPF

Ponad 16-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Ekspert w zakresie wdrażania Dyrektywy Fałszywkowej (FMD), projektów innowacyjnych oraz projektowania nowych usług farmaceutycznych, wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum, w Bydgoszczy, w zakresie opieki farmaceutycznej laureat wielu nagród oraz wyróżnień w Polsce i za granicą.

Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki. Przez ponad 10 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.

Należy do wielu branżowych organizacji, takich jak brytyjska Royal Pharmaceutical Society (RPS), Międzynarodowa Federacja Farmaceutyczna (FIP), Europejskie Związki Zawodowe Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPHEU), Angielskich Związków Zawodowych (PDA). Członek Rady Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej (Sekcja Współpracy Zagranicznej).

Aktywnie działa na rzecz poprawy zdrowia publicznego, bezpieczeństwa stosowania leków i eliminacji leków fałszowanych z obrotu detalicznego. Wynalazca i koordynator narzędzia opieki farmaceutycznej Lekolepki. Autor projektów, publikacji, uczestnik międzynarodowych konferencji.


Piotr Merks

mgr farm. Marek Szynkiewicz

Członek Zarządu ZZPF

Farmaceuta z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą, przez ponad 9 lat pełnił funkcję kierownika (pharmacy manager) w aptekach sieci Boots i Day Lewis Pharmacy w Wielkiej Brytanii. Uczestnik i organizator wielu szkoleń z zakresu opieki farmaceutycznej w aptece ogólnodostępnej, przeglądów lekowych (MUR), oraz opieki dostarczanej przez aptekę dla pacjentów domów opieki (użycie blister pack dla pacjentów z demencją). Oprócz tego brał udział w szkoleniach typu Patient Group Direction (PGD) z zakresu wydawania przez farmaceutę leków na określone przypadłości przepisywanych tylko na receptę.

W kraju przez pewien czas pełnił funkcję kierownika apteki w jednej z największych sieci aptecznych, obecnie kieruje apteką prywatną w której pracuje nad zagadnieniem opieki farmaceutycznej w realiach apteki ogólnodostępnej. Należy do branżowych organizacji, takich jak Pomorsko-Kujawska Okręgowa Izba Aptekarska, oraz brytyjska General Pharmacy Council (GPhC).


Klaudiusz Gajewski

mgr farm. Klaudiusz Gajewski

Członek Zarządu ZZPF

Klaudiusz Gajewski uczestniczy w procesie tworzenia wprowadzania Dyrektywy fałszywkowej w Polsce. Jest Managerem, organizatorem projektów biznesowych, właściciel firmy, członek Zarządu, logistyk, specjalista w międzynarodowych  kontaktach m.in. w dziedzinie importu docelowego oraz od lat ekspert i czynny uczestnik rynku farmaceutycznego.

Obecnie jest aktywnym Delegatem i Członkiem Rady Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie oraz Członkiem Sekcji Hurtowni farmaceutycznych przy Naczelnej Izbie Aptekarskiej. Pełni funkcję konsultanta biznesowego z ramienia GLG  - wiodącej platformy łączącej Business to Business (B2B). 

Współzałożyciel jedynego Zawodowego Związku Pracowników Farmacji w Polsce. Popularyzator prawa unijnego w Polsce oraz sympatyk farmaceutów pracujących w różnych sektorach przemysłu. Organizator, publicysta oraz współautor wielu projektów wspierających #zawodfarmaceuta w Polsce

Związek Zawodowy Farmaceutów Polskich logo

Polish Trade Union of Pharmacy Workers

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa
Telefon:
+(48) 602101979
Telefon:
+(48) 694732275.
E-mail:
zzpf@zzpf.org.pl
NIP:
5223098180
KRS:
0000690692

Dołącz do ZZPF

Dołącz do nas, byśmy wspólnie zabrali głos w sprawach ważnych dla naszej grupy zawodowej.

Wypełnij zgłoszenie

Copyright © 2024 Związek Zawodowy Pracowników Farmacji. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed By WebSS Studio

Strefa dla członków ZZPF

Uruchomiono zadanie harmonogramu